Kuchyňa Lota: Trendová klasika aj pre atypický pôdorys

 

Model: Lota
Farba: kašmír
Pracovná doska: dub truffel
Tvar: kuchyňa L so samostatne stojacou časťou
Návrh interiéru: Aneta Ďuriková
Predajňa: Dom nábytku Decodom Topoľčany

Priestorové riešenie: Poradíme si aj s neštandardným pôdorysom. V tomto prípade sme členitý tvar kuchynského priestoru úspešne zariadili s ohľadom na ergonomický trojuholník. Teda kuchyňa má logicky a prakticky usporiadanú varnú, umývaciu a pracovnú zónu.  

Kuchynská linka je zložená z dvoch samostatných častí, ktoré však rešpektujú logiku prípravy jedla. Zo vstavanej chladničky sa s potravinami presúvame do samostatnej časti s drezom, kde sa ďalej spracuje a pripraví na varenie či pečenie. Zóna varenia je umiestnená v „L“ časti kuchyne. Vďaka samostatne vyčlenenej umývacej zóne, vznikol okolo elektrickej rúry a varného panelu dostatočne veľký priestor pre kulinárske prípravy.

Dlhšia strana „L“ časti bez horných skriniek je sčasti opticky prepojená s obývačkou. Zadná časť krbu slúži ako odkladací priestor a nahrádza tak kuchynskú policu.

Dizajnové prvky: Klasický rámový dizajn kuchyne je doplnený o ozdobné prvky. Horné skrinky majú horizontálnu rímsu. Vertikálne sú medzi spodné aj horné skrinky vložené ozdobné prvky  tzv. pilastre. Pilastre aj rímsy ponúkame v dvoch prevedeniach: štýlový a moderný. V tomto prípade sú oba ozdobné prvky v modernom prevedení. Táto kuchyňa je príkladom, že aj klasické kuchyne je možné posunúť k moderným trendom. K modernosti kuchyne napomáha aj výber spotrebičov v čiernom a kovovom prevedení a granitový drez. 

 

Inšpirovala vás táto kuchyňa? Prediskutujte s našimi odborníkmi vaše požiadavky a nechajte si vytvoriť kuchyňu na mieru pre váš jedinečný príbeh. Dohodnite si zadarmo stretnutie na predajni alebo online.

Používaním stránky decodom.sk súhlasíte so spracovávaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť naše služby. Viac informácií