Kuchyňa Iris: Luxusná kuchyňa s dvoma ostrovmi v priestrannom interiéri

 

Model: Iris XL - T
Farba: kašmír polievaná supermat, šedý kameň polievaná super mat
Pracovná doska: prírodný kameň
Tvar: rohová kuchyňa v tvare „L“ s dvoma ostrovmi
Návrh interiéru: Soňa Stanková
Predajňa: Dom nábytku Decodom Topoľčany

Priestorové riešenie: V priestrannom interiéri s otvorenou dispozíciou kuchyne je umiestnená rohová linka v tvare L s dvoma ostrovmi. Samostatne stojaci ostrov je paralelný k vysokému energobloku so zabudovanými spotrebičmi. Priestor v rohu, ktorý prepája vysokú časť kuchyne s linkou z dolných skriniek pod oknom, je v hornej časti vyplnený skrinkou s čiernymi sklenými dverami z hliníka. Farebne tak ladí s tmavými plochami pracovnej dosky aj zabudovanou vinotékou v protiľahlom rohu. Za povšimnutie stojí aj riešenie ostrovu so zabudovanou vinotékou pri schodoch. Skrinku sú tu prispôsobené stupienkom a pritom sú stále plne funkčné. Tento ostrovček doplnený o praktické zásuvky má aj vyššie položenú pracovnú plochu ako ostrov v hlavnej časti kuchyne.

Dizajnové riešenie: Luxusný priestor je zariadený kuchynským modelom Iris, ktorý svojimi rovnými plochami a pravouhlými tvarmi korešponduje s minimalistickým interiérom. Model vo verzii XL - T predstavuje zvýšenú pracovnú dosku a väčší objem úložného priestoru dolných skriniek. Pre umocnenie elegantného dojmu je otváranie vyriešené bez úchytiek. Tie boli nahradené kvalitným čiernym hliníkovým T- profilom. Do vzniknutého priestoru medzi T- profilom a prednou plochou dvierok alebo zásuviek pohodlne vsuniete prsty a klasickým pohybom otvoríte. Čierny T - profil v kontraste so svetlou farbou kašmíru a šedého kameňa vytvára efektné zvislé a vodorovné línie a pôsobí ako dominantný a vysoko dizajnový prvok interiéru. Neutrálna matná farba kašmíru na plochách v hlavnej časti je kombinovaná s farbou šedého kameňa na kuchynských ostrovoch, ktoré majú nadštandardnú hĺbku až 120 cm.

Vybavenie: Všetky spotrebiče vrátane dvoch vinoték sú zabudované. Čistý dizajn kuchynského priestoru podčiarkuje aj plne integrovaný odsávač pár v strope nad varnou platňou.
Do pracovnej dosky z prírodného kameňa sú zabudované aj dva drezy a pri varnej platni je praktická vysúvateľná elektrická zásuvka.

Inšpirovala vás táto kuchyňa? Prediskutujte s našimi odborníkmi vaše požiadavky a nechajte si vytvoriť kuchyňu na mieru pre váš jedinečný príbeh. Dohodnite si zadarmo stretnutie na predajni alebo online.

Používaním stránky decodom.sk súhlasíte so spracovávaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť naše služby. Viac informácií