Tradícia

Parketáreň už v roku 1911

Adolf Schmidt, rakúsky podnikateľ, mal k regiónu Topoľčian blízko. Najprv v neďalekých Bošanoch založil garbiareň, a potom sa rozhodol využiť okolité lesy a založiť v kraji parnú pílu. Píla spracúvala masívne drevo a v Topoľčanoch sa vyrábali kvalitné parkety či podvaly.

 

Po vojne prišla Drevoindustria

Hoci druhá svetová vojna dala Topoľčanom zabrať, začalo sa remeselné mestečko pomaly meniť na priemyselné centrum regiónu. Vo fabrike s názvom Drevoindustria sa tu od roku 1947 začala výroba nábytku, nadväzujúca na tradíciu parnej píly zo začiatku storočia.

 

Mier, kráľovná československého nábytku

Od roku 1958 sa firma vyprofilovala pod názvom Mier. Mier bol podnik s celoslovenskou pôsobnosťou, a patril k dvom najväčším výrobcom nábytku vo vtedajšom Československu. Moderné technologické vybavenie továrne Mier a logická štruktúra závodov mu umožnilo stať sa popredným výrobcom. Progresívny výrobný program Mieru si našiel priazeň aj v zahraničí a tak sa Topoľčiansky nábytok mohol pochváliť výraznými exportnými úspechmi. Kuchyňa Carmen vyrábaná v závode Mier bola hitom od roku 1973. Bola najpredávanejšou kuchyňou v Československu.

  

Zo štátneho podniku akciová spoločnosť

Po politických zmenách v roku 1989 prešiel v privatizácii podnik Mier do súkromných rúk. Výroba pokračovala priebežne počas celých deväťdesiatych rokov. V rokoch 1998-1999 však došlo k problémom, ktorých vyústením bol konkurz na majetok akciovej spoločnosti Mier.

 

Koncom roka 1999 vzniká Decodom

Miesto akciovej spoločnosti Mier bez zbytočného otáľania zaujala prvého decembra 1999 nová spoločnosť Decodom. Závody si Decodom najprv prenajímal, a neskôr ich odkúpil od správcu konkurznej podstaty. Firma okamžite obnovila výrobu a radikálne systémové zmeny v manažmente, logistike aj výrobe pomohli postaviť závody na nohy.

Na ploche 14 500 m2 sa od roku 2005 nachádza expedično-logistický sklad a Dom nábytku (6 000 m2), ktorý ponúka kompletný sortiment výrobkov spoločnosti Decodom a ďalší sortiment od iných výrobcov nábytku, bielej techniky a bytových doplnkov. 

 

Prvá predajňa na Slovensku v roku 2000

Svoju prvú maloobchodnú predajňu spoločnosť otvorila v apríli 2000, k nej vo februári 2003 pribudlo najväčšie štúdio kuchýň na Slovensku. Prelomom v stratégii predaja veľkoodberateľom aj konečnému spotrebiteľovi bolo otvorenie expedično-logistického centra a Domu nábytku v Krušovciach v roku 2005. 

 

Ďalšie predajne od roku 2005

Od roku 2005 sme dodnes otvorili plnosortimentné predajne a značkové kuchynské štúdia vo viacerých mestách na Slovensku. Do budúcna sú už teraz naplánované ďalšie, aby sme boli bližšie k čo najväčšiemu počtu ľudí na Slovensku.

 

Dom nábytku Topoľčany

Je to naša prvá a najväčšia predajňa s plochou 5464m2 s kompletnou ponukou nábytku do celej domácnosti. V priestoroch predajne je samostatné oddelenie bytových doplnkov s ponukou kuchynských potrieb, dekoratívnej keramiky, skla, obrazov, ale aj bytového textilu od kvalitných slovenských, ale aj európskych dodávateľov. Súčasťou areálu je aj jediný Outlet s nábytkom na Slovensku.

 

Dom nábytku Košice

Je to naša druhá najväčšia predajňa s plochou 4800 m2 s najširším sortimentom vystavených produktov.  Základ predajne tvorí najväčšie štúdio kuchýň na východnom Slovensku s jedinečnou prezentáciou vnútorného vybavenia kuchýň, ktoré sú spolu so stoličkovým štúdiom a veľkým výberom vstavaných spotrebičov garantom najlepšej prezentácie kuchýň na východe Slovenska.

 

Kvalitný a cenovo prijateľný nábytok

Nábytok, ktorý vyrába Decodom je na báze drevotrieskovej dosky a vákuovo lisovanej fólie. Produkty tak držia vysokú kvalitu, a zároveň sú pre slovenského zákazníka cenovo veľmi prijateľné. Na slovenskom trhu Decodom zaujal vedúce postavenie vo výrobe a v predaji kuchynského nábytku. K ďalšiemu výrobnému programu patrí aj výroba sektorového nábytku pre obývacie izby, a tiež jedálne, spálne, detské izby, predsiene a kancelárie.

 

 

Newsletter

Odoberajte novinky mailom.

Sledujte nás

na sociálnych sieťach

Decodom

Nábytok vyrábame už niekoľko desaťročí v Topoľčanoch. Nadväzujeme na tie najlepšie nábytkárske tradície na Slovensku - s modernými technológiami výroby.

Výhody nákupu v Decodome

  • Nábytok na mieru
  • Tradícia
  • Tisíce spokojných zákazníkov

Možnosti nákupu v Decodome

Quatro logo
Visa logo
Visa electron logo
Mastercard logo
Maestro logo
Mastercard mobile logo
Diners club logo
© DECODOM, spol. s.r.o. 1999 – 2021 · Topoľčany · Obchodné podmienky

Nový účet

alebo vyplňte
Už máte účet? Prihláste sa
Registráciou používateľského účtu vyjadrujete súhlas
s podmienkami spracovania osobných údajov.