Produkty

Laserová technológia

Ako jediný výrobca na Slovensku používame precíznu laserovú technológiu.

Výhodou laserového opracovanie je bezchybný spoj, ktorý okrem vysokej dizajnovej hodnoty, prináša aj praktický význam. Spoj je vodotesný, kompaktný, odolný voči teplu a preto mu nehrozí odlepenie ani pri umiestnení v blízkosti elektrospotrebičov alebo tepelných zdrojov.

Nová technológia zaujala aj odbornú verejnosť. S technologickou novinkou vás vo videu zoznámi riaditeľ výrobného závodu Marek Kováčik: 

Sú medzi vami určite aj milovníci technických a odborných termínov a preto pre nich máme zopár detailov:

  • Proces prebieha na jednostrannej linke na olepovanie plošných dielcov lamino a ABS hranou, s automatickým prestavovaním opracovávacích agregátov na rozličné opracovania (rádius R1,R2, fáza) a rozličné typy hrán (ABS, lamino).
  • Olepovanie je možné 2-ma spôsobmi, tradičným spôsobom - tavné lepidlo EVA, alebo bez spárovým olepovaním pomocou laserového agregátu - natavovanie špeciálnej funkčnej vrstvy na hrane pomocou laserového lúča.
  • Najmä vysokolesklé dielce vyžadujú pre perfektný optický výsledok najvyššiu kvalitu opracovania hrany, docielenú napr. i agregátom RIEPE, využívajúcim leštiaci vosk pre vyleštenie rádiusu hrany po opracovaní profilu.

 

 Čo dodať na záver? Možne len toľko, že Decodom je zase o krok pred ostatnými. Našu najnovšiu technológiu bez špárového olepovania hrán využijeme vo výrobe nielen našich kuchynských liniek ale aj obývačiek.

Novinky vyrobené pomocou laserovej technológie vás čakajú v našic predajniach a na výstave Nábytok a bývanie v NItre.