Laserová technológia

Výhodou laserového opracovanie je bezchybný spoj, ktorý okrem vysokej dizajnovej hodnoty, prináša aj praktický význam. Spoj je vodotesný, kompaktný, odolný voči teplu a preto mu nehrozí odlepenie ani pri umiestnení v blízkosti elektrospotrebičov alebo tepelných zdrojov.

Nová technológia zaujala aj odbornú verejnosť. S technologickou novinkou vás vo videu zoznámi riaditeľ výrobného závodu Marek Kováčik: 

Sú medzi vami určite aj milovníci technických a odborných termínov a preto pre nich máme zopár detailov:

  • Proces prebieha na jednostrannej linke na olepovanie plošných dielcov lamino a ABS hranou, s automatickým prestavovaním opracovávacích agregátov na rozličné opracovania (rádius R1,R2, fáza) a rozličné typy hrán (ABS, lamino).
  • Olepovanie je možné 2-ma spôsobmi, tradičným spôsobom - tavné lepidlo EVA, alebo bez spárovým olepovaním pomocou laserového agregátu - natavovanie špeciálnej funkčnej vrstvy na hrane pomocou laserového lúča.
  • Najmä vysokolesklé dielce vyžadujú pre perfektný optický výsledok najvyššiu kvalitu opracovania hrany, docielenú napr. i agregátom RIEPE, využívajúcim leštiaci vosk pre vyleštenie rádiusu hrany po opracovaní profilu.

 

 Čo dodať na záver? Možne len toľko, že Decodom je zase o krok pred ostatnými. Našu najnovšiu technológiu bez špárového olepovania hrán využijeme vo výrobe nielen našich kuchynských liniek ale aj obývačiek.

Novinky vyrobené pomocou laserovej technológie vás čakajú v našic predajniach a na výstave Nábytok a bývanie v NItre.

 

 

Používaním stránky decodom.sk súhlasíte so spracovávaním cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť naše služby. Viac informácií

Nový účet

alebo vyplňte
Už máte účet? Prihláste sa
Registráciou používateľského účtu vyjadrujete súhlas
s podmienkami spracovania osobných údajov.