Produkty

Aj na Slovensku môže byť Miláno.

Prinášame svetové nábytkové trendy na Slovensko.

Každý kto si prešiel výberom nábytku nám dá určite za pravdu, že centrom nábytkárskeho priemyslu a dizajnu je bezpochyby severotalianske Miláno. Každý rok sa v jeho bezprostrednej blízkosti koná výstava najvplyvnejších nábytkárskych spoločností s celosvetovým dosahom. Na toto podujatie si všetci výrobcovia a dizajnéri šetria svoje novinky, takže práve tu sa udávajú trendy platné pre nasledujúce sezóny.

Tohtoročná výstava prebiehala od 12. do 17. apríla a zúčastnili sme jej aj my, tak ako aj po iné roky. Našim hlavným cieľom je priniesť v čo najkratšom čase aktuálne milánske trendy do našich predajní a ponúknuť tak našim zákazníkom najaktuálnejšiu svetovú ponuku.

Výstava v Miláne je svojim termínom konania v tesnom závese za slovenskou výstavou Nábytok a bývanie v Nitre. Nitrianska výstava priniesla pre Decodom úspech v podobe pozitívnych ohlasov širokej zákazníckej verejnosti na naše novinky v kuchyniach a obývačkách. Novinkám dominujú hlavne supermatné farby dvierok a precízna technológia opracovania hrán laserom.

Sme veľmi radi, že sa trendy z nitrianskej výstavy objavili aj v Miláne. Preto si naši zákazníci môžu byť istý, že naša ponuku nábytku im garantuje aktuálnosť a svetovú úroveň.

 

Krásne, Elegantné, Technologické, Praktické.

To sú hlavné znaky prezentovaných kuchýň v Miláne. Presne také kuchyne nájdete v našich predajniach Decodom.

Povrchová úprava

Supermatná povrchová úprava predných plôch dominovala v každej expozícii. Vysoký lesk dvierok je ešte stále obľúbený ale už cítiť, že je na ústupe. Najznámejší výrobcovia sa jasne vydali cestou supermatných povrchov.
V našej ponuke je v supermatnom vyhotovení kuchyňa Tília. Na výstave v Nitre získala Cenu veľtrhu od odbornej poroty. Veľmi rýchlo si ju pre jej vysokú variabilitu, technologickú vyspelosť a priaznivú cenu obľúbili aj naši zákazníci.

Pracovná doska

Eleganciu do kuchýň vnášajú aj tenké pracovné dosky, vyrobené z keramiky, umelého kameňa alebo iného kompozitného materiálu a nerezu. Ich hrúbka nepresahuje viac ako dva centimetre. Kontrast tvoria hrubé barové dosky a na kuchyňu nadväzujúce jedálenské sedenie vyrobené z masívneho dreva, alebo totožného materiálu ako pracovná doska.

Farby a dekory

Celkovo boli na výstave prezentované zemité farby: hnedá, šedá, čierna. Z drevodekorov prevládali tmavšie dreviny. Výrazné farebné akcenty by ste hľadali márne. Biela sa vyskytovala taktiež iba ojedinele. Preferované dekory boli: Cín, Mosadz, Surový kov. 

Riešenie kuchýň

Kuchyne boli prezentované ako centrum bývania a miesto, kde sa trávi čo najviac spoločného času. Pokračuje trend prepojeného priestoru s jedálňou a obývačkou. Dovolíme si povedať, že dizajnéri už definitívne zbúrali pomyselnú hranicu medzi týmito priestormi. Kuchyňa je ako keby prepletená s obývačkou, ktorá na ňu priamo nadväzuje. Prevládali hladké dvierka bez komplikovaného frézovania. Úchytka bola takmer vždy integrovaná priamo na korpuse, poprípade tvorila súčasť dverí tak, aby čo najmenej rušila celkový vzhľad kuchyne. Ak vám nevyhovuje ani jedna z predošlých možností, tak môžete dvierka ovládať  push systémom. Skrinky s presklenými dvierkami sme našli ba ojedinele. Trendom sú naďalej otvorené police a regále. No aj tu je mierna zmena. Police a regále boli zväčša osadené do kovového rámu v čiernom matnom prevedení.

Vybavenie kuchýň

Praktická stránka kuchyne sa naplno prejaví v jej vnútornom vybavení. Márne by ste už v modernej kuchyni hľadali skrinku, ktorá by obsahovala len policu. Rôzne organizéry a posuvné systémy dávaju slovu ergonómia ten pravý význam. Správnym vnútorným vybavením si šetríte svoje telo a najmä čas strávený pri príprave jedla. Ak máte vždy všetko po ruke, tak je pobyt v kuchyni potešením a radosťou.

Výstava počas celého roku 

Ak ste nemali možnosť navštíviť v tomto roku ešte žiadnu výstavu nábytku, tak neváhajte a navštívte naše predajne. V nich nájdete najnovšie nábytkové trendy počas celého roku. Zažite nábytkové Miláno priamo na Slovensku.